BAŞBUĞUMUZDAN (DOKUZ IŞIK=TEŞKİLATÇI MİLLET)

Aşağa gitmek

BAŞBUĞUMUZDAN (DOKUZ IŞIK=TEŞKİLATÇI MİLLET)

Mesaj tarafından TURANCI_DELİTAY Bir Cuma Mart 27, 2009 10:23 pm

TEŞKİLATÇI MİLLET


Türk milletinin iki büyük karakteri vardır. Bunlar, "teşkilatçı millet" ve "asker millet" karakterleridir. Türk milleti, teşkilatçı millettir demek, Türk milletinin, devlet kurmada sahip olduğu kabiliyet ve üstünlük, demektir. Gerçekten, dünya milletleri içinde Türk milleti kadar büyük ve üstün devlet kurma yeteğine sahip ikinci bir millet daha yoktur.


Tarihte kurmuş olduğumuz 16 büyük imparatorluk, milletmizin üstün devlet kurmaktaki özelliğinin en kesin delilidir. Bu kesin tarihi delil karşısında milletimizin, Türkiye Cumhuriyeti devletini, yarının en üstün ve büyük devletlerinden biri yapacağından asla şüphemiz olmamalıdır. Zira milletimizin teşkilatçı niteliğinde her türlü yaratıcılık unsuru mevcuttur. Bunlar arasında kültür ve medeniyet oluşturma özelliğimizden bilhassa bahsetmemiz gerekir. Yarının güçlü ve milliyetçi Türkiye'sinin çağdaş medeni milletlerden biri olacağına mutlaka inanmalıyız. Türk milletinin ikinci karakteri, asker millet oluşudur. Asker milletten amaç, disiplinli, cesur bu özelliği hakkında da sayısız örneklerde doludur. Esasen, büyümek, bir dünya devleti olmak özlemimizin en büyük garantisi, asker millet, cesur ve kahraman millet olmak karakterimizdir.
Manevi ve iktisadi kalkınmamızı sağladığımız gün, dünya politikasındaki hakim yerimizi mutlaka alacağız. Buna bütün gönlümüzle inanıyoruz. Esasen bu bizim tabii hakkımız, tarihi misyonumuzdur.
9 IŞIK, Sayfa 255
(Genişletilmiş Birinci Baskı)
avatar
TURANCI_DELİTAY
ÜYEMİZ
ÜYEMİZ

Kadın Mesaj Sayısı : 46
Yaş : 27
Nerden : ANKARA
İş/Hobiler : ÖZEL GÜVENLİK/YAZI,ŞİİR,RESİM
Kayıt tarihi : 07/03/09

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz